SQLSaturday Katowice

Druga konferencja SQLSaturday w Polsce, pierwsza na Śląsku.
W nazwie ma miasto Katowice, odbywa się w Chorzowie.
Niedługo po wakacjach – 15-16 września.
Jeszcze są wolne miejsca!

W piątek mam przyjemność poprowadzić warsztat: SQL Server Integration Services w praktyce. Bardziej szczegółowo o tym warsztacie, a także o pozostałych trzech tematach dostępnych pierwszego dnia piszę poniżej. Warsztaty są płatne, ale obecnie cały czas obowiązuje promocyjna cena – 400zł netto.

Sobota to główny – tytułowy dzień konferencji. 16 sesji technicznych podzielonych na 3 równoległe ścieżki, w ramach których znajdziecie sesje dotyczące zarówno analizy danych, administracji, jak też rozwiązywania problemów wydajnościowych. Część z sesji przybliży Wam najnowsze – gorące możliwości SQL Server 2017 – w zakresie integracji języka Python z MS SQL Server 2017, bazom grafowym i pozostałym – niekoniecznie związanym z głośną możliwością instalowania SQL Server 2017 na serwerze Linux.

Wśród prelegentów Stephanie Locke, Satya SK Jayanty, Mikael Wedham, Paweł Potasiński, Damian Widera, Marcin Szeliga, Grzegorz Stolecki, Agnieszka i Tomasz Cieplak, Hubert Kobierzewski, Sergiy Lunyakin, Denis Reznik, Chris Adkin, Grzegorz Łyp, David Postlethwaite, Marek Maśko (DC Kraków) i moja skromna osoba.

Udział w sobotniej części jest bezpłatny! Należy jednak jak najszybciej się zarejestrować.

Dlaczego warto

Konferencja SQLSaturday – tak jak wszystkie pozostałe wydarzenia organizowane przez DC (PLSSUG) to także, a może przede wszystkim:

  • Wspaniała społecznościowa atmosfera,
  • Jeśli odwiedzasz naszą konferencję/ spotkania grupa lokalnych nie pierwszy raz – spotkasz wielu znajomych,
  • Jeśli będziesz pierwszy raz – poznasz wiele osób zajmujących się, a często pasjonujących tą samą technologią,
  • Dowiesz się, gdzie w Twojej okolicy odbywają się spotkania lokalnej grupy i jak bezpłatnie wziąć udział w SQLDay 2018 🙂
  • Nie wspomnę tu o możliwości wylosowania atrakcyjnych nagród na koniec konferencji 😉

Warsztaty

Na wszystkie piątkowe warsztaty obowiązuje dodatkowa rejestracja (podobnie jak opłata) – dostępna pod adresem http://sqlday.pl/reg

Integration Services w praktyce

Warsztaty są skierowane do wszystkich zainteresowanych rozwiązaniami integracji danych opartymi o SSIS. Zarówno dla osób wykorzystujących te usługi i chcących podszkolić bądź usystematyzować swoją wiedzę i umiejętności, jak i dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z budowaniem pakietów dtsx, przepływami danych, taskami i transformacjami. Dla tej drugiej grupy – opublikuję krótkie wprowadzenie. Jego obejrzenie i wykonanie praktycznych ćwiczeń pozwoli w pełni skorzystać z warsztatów, na których pominę części typu: jak utworzyć pierwszy projekt/ debugować/ przygotować prosty proces ETL/ opublikować.

Podczas warsztatu przedstawię jak tworzyć wydajne procesy ETL – posługując się tymi najbardziej i nieco mniej popularnymi transformacjami i zadaniami. Pokażę jak dokonywać ich zaawansowanej konfiguracji. Wyjaśnię jak wykorzystywać wyrażenia, zmienne, ograniczenia pierwszeństwa czy pętle. Na koniec przybliżę sposoby na budowę niestandardowych tasków czy transfomacji, zademonstruję sposoby publikacji pakietów do bazy SSISDB oraz zademonstruję jak stosować Business Intelligence Markup Language (BIML).

Pozostałe warsztaty

Przed rejestracją zachęcam także to przeanalizowania pozostałych tematów i wybrania tego, który wyda się Wam najbardziej bliski- związany z tym czym się zajmujesz na co dzień/ daleki – związany z tym czym chciałbyś się zajmować/ przydatny/ najbardziej interesujący…

Hubert Kobierzewski

Konsultant BI, znany uczestnikom konferencji SQLDay oraz Azure Global Bootcamp i bywalcom spotkań lokalnych grup DC (Data Community, poprzednia nazwa: PLSSUG – Polish SQL Server User Group). Hubert już wielokrotnie dał się poznać jako specjalista dot. hurtowni w chmurze. Opis jego chorzowskiej sesji – Kompletna hurtownia danych w chmurze – krok po kroku – wydaje się wskazywać na kompletny przewodnik po możliwościach kompletnych usług w Azure w tym zakresie.

Stephanie Locke

Czy słyszałeś o integracji SQL Server i R?

Nie/ Tylko pobieżnie/ Nigdy nie widziałeś praktycznych przykładów zastosowania? Jeśli którakolwiek z tych odpowiedzi pasuje do Twojej i chciałbyś nadrobić zaległości – warsztat Stephanie jest na to idealną okazją.

Mikael Wedham

Prelegent znany zarówno uczestnikom SQLDay, jak i konferencji SQLSaturday w Krakowie. Zarówno administratorów, jak i programistów baz danych zainteresuje jego zaawansowany warsztat dot. tuningu SQL Server. Po całym dniu z Mikaelem Wasz umysł będzie pracować niczym, optymalizator SQL Server, w lot będziecie interpretować plany wykonania zapytań, z łatwością wybierzecie między In-Memory czy Column Store w poszczególnych problemach z wydajnością.

 

W „kolejnym odcinku” napiszę coś więcej na temat sobotniego harmonogramu – wraz z subiektywnym komentarzem dot. każdej z sesji.

Koniecznie zobacz też

drukuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.